Türkiye’nin ilk vegan festivalinde vegan bir diyetisyen: Vegan beslenerek nasıl kilo verilir, pratik vegan mutfak atölyesi

Türkiye’nin ilk vegan festivalinde vegan bir diyetisyen: Vegan beslenerek nasıl kilo verilir, pratik vegan mutfak atölyesi


Yurtdışında, özellikle Almanya, İngiltere, Amerika gibi ülkelerde vegan festivallere çok sık rastlıyoruz. Artık, Türkiye’de de bu tür festivaller düzenlenmeye başlanıyor. Çünkü, hem Türkiye’de hem de dünyada veganlık günden güne hızla yayılıyor.

Türkiye’nin ilk vegan festivali olma özelliğine sahip Didim Vegan Festivali29-30 Nisan tarihlerinde Didim’de Apollon Tapınağı Meydanı’nda Didim Belediyesi, Türkiye Vegan ve Vejetaryenler Derneği işbirliğiyle düzenleniyor.

 

Festivalde veganlıkla ilgili üzerinde durulan temel başlıklardan etik, sağlık, ekoloji gibi konular farklı pek çok boyutu ile ele alınacak. Şölen havasında geçecek festivalde vegan mutfak atölyeleri, yoga atölyeleri, bilimsel sunumlar, konserler yer alacak.

Pazar günü 14.00’da beslenme ve diyet uzmanı olarak yer alacağım panelde “Vegan beslenmenin vücut ağırlığı yönetimi üzerine etkileri” konusunu anlatacağım.

Benim hem bir vegan hem de bir beslenme ve diyet uzmanı olarak vegan beslenmede üzerinde en çok durduğum konu, kendine yeter bir yaşam tarzı oluşturmak, kendi sağlıklı, pratik vegan yaşam pratiklerini oluşturabilmek. Bu amaçla Vegan Sanatçı Zeynep Casalini ile cumartesi günü 15.30’da “Pratik Vegan Mutfak Atölyesi”nde vegan süt, peynir, yoğurt yapacağız.

Vegan yaşama ilgi duyan herkesi bekliyoruz.

Yorumlar


Previous Didim vegan festivaline bir vegan ve diyetisyen bakış açısı
Next Sağlıklı veganın 7 alışkanlığı

About author

You might also like

Vegan Beslenme

Türkiye’nin vegan demir kadını: Nevşin Mengü

Veganlık, veganizm, hissedebilen hiçbir canlıyı sömürmeden ve öldürmeden, ekolojik sistemi bozmadan yaşamanın mümkün olduğunu savunan, bir canlı türünün diğerinden üstün olmasına karşı duran, bütün hissedebilen canlıların en temel hakkı olan

Haberler

Proteinli enerji topları

Spor yapıyorsanız, yoğun yaşıyorsanız ihtiyacınız olan temel besinlerin bir kısmını karşılayabilecek bir tarif vereceğim. Bunun için ihtiyacınız olanları mutfağınızdaki malzemelerden kolayca temin edebilirsiniz. Bu proteinli enerji topları benim kurtarıcım oldu.

Haberler

Evde kolay kumpir (Lezzet garantili)

Bitkisel de olsa bir gıdanın nasıl tüketildiği oldukça önemli, patatesi belirli ölçülerde haşlama, közleme şeklinde tüketmek ne şeker hastalığına ne de başka bir hastalığa neden olur. Yağla karıştırılmadığı takdirde yüksek