Hiç kurufasulyeden kestane şekeri yaptınız mı?

Hiç kurufasulyeden kestane şekeri yaptınız mı?


Kurufasulyeden tatlı yapmayı hiç düşündünüz mü bilmiyorum, ama vegan bir danışanımın önerisiyle ben yaptım. Lezzetini beğendim, kestane şekerinden  farkı ise daha sağlıklı olması.

Glisemik indeksi düşük, glutensiz, tahılsız, doğal beslenmek isteyenler, çölyaklılar, şeker hastaları, vücut ağırlığını kontrol etmek isteyenler, hatta bebek beslenmesinde uzmana danışılarak verilebilir.

Karbonhidrat sayanlar için:

4 yemek kaşığı kurufasulye 16 gram karbonhidrat, 1,7 gram protein çerir.

3 adet kuru hurma 15 gram karbonhidrat içerir.

 

Lif oranı da yerinde bu tarifin yapılışı ise şöyle:

MALZEMELER:

4 yemek kaşığı haşlanmış kurufasulye

2 adet kuru hurma

1 tatlı kaşığı kakao

5 adet çiğ fındık

 

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri karıştırıcıdan geçirin. Bir poşete aldığınız karışımı, poşetin ucuna bir delik açıp sıkarak geniş bir kaba yerleştirin. Fındıkları üzerine tek tek yerleştirin. Buzdolabında yarım saat bekletin. Kurufasulyeden kestane şekerleriniz hazır.

 

Yorumlar


Previous Yumurta zehir mi değil mi?
Next Vegan beslenme ve spor eğitimi

About author

You might also like

Sağlıklı Beslenme

Yılbaşına özel 5 vegan Antakya lezzeti

Bine yakın lezzeti bünyesinde barındıran Antakya Sofrası, kendine has mezeleri, çorbaları, tatlıları, hamur işleri, kurabiyeleri ile ülkemizin en zengin mutfaklarından biridir. Vegan olmayan tarifleri de rahatlıkla vegan tarifler haline getirebilirsiniz.

Haberler

Diyetten çıkıp yeme davranışına odaklanmayı düşündünüz mü?

Diyet ve içinde diyet geçen her şeyden sıkıldığınızı hatta duymak istemediğinizi biliyorum. Aslında oldukça yanlış anlaşılan, Google’da en çok aranan kelimelerin başında gelen diyet, kişinin ihtiyacı olan günlük besinsel gereksinimlerin

Duyurular & Etkinlikler

Doğru nefes ve besin takviyesi eğitimi

Uzman Eczacı Güzide Dişli Yazar, Yoga Eğitmeni Neslihan Gül ile beraber bir eğitim düzenliyoruz. Eğitimde: Besin takviyesi nedir? Besin takviyeleri gerekli mi? Gerekliyse kimler için gerekli? Doğal besinlerle ihtiyacımız olan