Bütünsel Bitkisel Beslenme ile Arınma ve İnziva Kampı

Son yılların en çok konuşulan konularından olan Bütünsel Bitkisel Beslenme, gezegenin ve insanın sağlığının iyileştirilmesinde , hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde önemli bir çözüm olabilir. Bu beslenme şekli, Haziran’da Science’ta yayınlanan gelmiş geçmiş en büyük çevre araştırmasında da ifade edildiği üzere 6. yokoluş ile yüzyüze olan Mavi Gezegeni’miz için de “tek çıkış yolu”.

 

Bir beslenme şeklinden bahsederken besinsel eksikliklerin oluşmaması adına konuyla ilgili bilimsel veriler üzerinden gidilmeli, pratikler geliştirilmelidir.

 

Peki, nasıl yapacağız? Bütünsel Bitkisel Beslenme (3B) ile ilgili uzman olan, konuyla ilgili pek çok çalışma yapmış Beslenme ve Diyet Uzmanı Kevser Başkara’nın verdiği bireysel, grup ve kurumsal eğitimlerle konuyu geniş çerçevede kavrayabilirsiniz. Bu eğitimlerden biri, doğanın en güzel armağanlarından biri olan Erdek Kapıdağ Yarımadası’ndaki Büyükova Koyu’nda düzenlenen Bütünsel Bitkisel Beslenme ile Arınma ve İnziva Kampı. Kampta verilecek eğitimlerden sonra bambaşka bir dünyanın kapısından girmiş olacaksınız.  

 

Yağ yakma, insülin direnci, şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları, besin alerjileri, Bütünsel Bitkisel Beslenme ilgili merak edilen konular (Omega 3 demir, kalsiyum vb.), beslenme şeklimizin gezegene, iklim ve çevreye etkisi, yoga ve bitkisel beslenme ilişkisi ile ilgili dolu dolu bir program sunulacaktır.

Şehir hayatından bunaldıysanız, hem tatil yapmak hem de yeni şeyler öğrenerek ufkunuzu genişletmek istiyorsanız, İstanbul’dan fazla uzaklaşmayayım, şöyle yakın yerler olsun.” diyorsanız, doğayla içiçe, orman ve denizin ortasında bir yer hayal edin o vakit. Kuş cıvıltılarının eksik olmadığı, yeşilin her halini bulabileceğiniz, bahçeden her sabah domates ve salatalıklarınızı toplayabileceğiniz, samimi sohbetler edebileceğiniz bir yer…

 

Şimdi derin bir nefes alın ve hayalinizi biraz daha genişletin: Yukarıdakilerin üzerine şunları da ekleyin: Uzmanından “Bütünsel Bitkisel Beslenme” eğitimleri alabileceğiniz, yoga eğitmeniyle yoga yapabileceğiniz, hastalıklarınız için önleyici ve tedavi edici, yakamadığınız yağlarınız için ezber bozan altın önerileri ve mutfak atölyelerini bulabileceğiniz bir eğitim merkezi… İşte burası KaraDut Kapıdağ… Ayak bastığınız, Aydınlanma Yolculuğu’nuz için hazırlanmış bir yer.

 

KaraDut’a yemyeşil bir yoldan girdiğinizde sizi Titrek Hanım karşılayacak. Kapıdan girdikten sonra yine yemyeşil kısa bir patikadan geçeceksiniz. Haydi, ayağınızdakileri çıkarın ve doya doya toprağa basın, yoldan geçerken dalından erik, biraz yukarı çıkarsanız yenidünya koparabilirsiniz. Yiyecek bir şeyler hazırlayalım derseniz bahçeden marul, yeşillikler, salatalık, domates, karpuz, kavun toplayabilirsiniz. Biraz serinleyeyim derseniz, deniz 4 dakikalık yürüme mesafesinde. Dinlendiniz ve trekking yapmak istediniz, KaraDut’un arka tarafı boylu boyunca Kapıdağ Yarımadası Ormanları.

 

Biz, 10-11-12 Ağustos’taki Bütünsel Bitkisel beslenme ile Aydınlanma Kampı’nda sizi bekliyor olacağız.

Bütünsel Bitkisel Beslenme ile arınma ve inziva kampı:

Kamp, tanışmanın ardından 10 Ağustos Cuma Akşamı 18.00’daki vücut analiz ölçümüyle başlayacaktır. Pazar öğle 13.00 gibi sona erecektir. Dileyenler kamp öncesinde ve sonrasında KaraDut’ta konaklamaya devam edebilir.

 

 

Program:

 

Sabah yogası

Vegan Diyetisyen’in Juice saati

Vegan Diyetisyen ile sabah kahvaltısı

Deniz, kum, güneş saati

Bütünsel Bitkisel Beslenme eğitimi + çiğ vegan mutfak atölyesi

Öğle yemeği

Konuk söyleşisi

Akşamüstü yoga enerji çalışması

Bütünsel Bitkisel Beslenme söyleşi

Hikaye anlatımı, film izleme

Konaklama:

İster odalarda konaklayabilir isterseniz çadır malzemelerinizle bahçede ya da Erdek’in güzel koylarında kamp kurabilirsiniz.

 

Ulaşım:

İstanbul’dan gelecekler için Bostancı ve Yenikapı’dan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ile gelmek oldukça kolay.

*Kamp ücretine ulaşım dahil değildir.

 

 

BAZI ÖNEMLİ HATIRLATMALAR:

Kamp 18 yaşın üzerindeki katılımcılara açıktır.

Kamptaki tüm menüler Beslenme ve Diyet Uzmanı Kevser Başkara tarafından hazırlanacak, tüm beslenme atölyelerini Başkara yönetecektir.

Kampa girmeden önce son 6 ay içinde yaptırdığınız tahlillerinizi size ileteceğimiz mail adresine göndermeniz gerekecektir. Gönderdiğiniz tahlillerden sonra sizden başka tahliller de istenebilir. *Belirtilmeyen bir hastalık ve ilaç kullanımından dolayı oluşabilecek sorunlarda sorumluluk kişiye aittir.

Kampa girdikten sonra detaylı vücut analiziniz, Inbody medikal vücut analiz cihazımızla Beslenme ve Diyet Uzmanı tarafından ölçülecektir.

Kampta kişisel beslenme ve diyet programı edinmek isterseniz bize kamp öncesinde ulaşabilirsiniz.

Kampa konaklamalı veya konaklamasız başvurabilirsiniz. Kamp için oda konaklamalı kontenjanımız her haftasonu grubu için 10 kişi ile sınırlıdır.

Bilgi, rezervasyon için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Kevser Başkara kimdir?

 

Vegitisyen olarak da bilinen Beslenme ve Diyet Uzmanı Kevser Başkara, Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunudur. Çölyaklı hastalara yönelik sosyal sorumluluk çalışmaları yapan Glutensiz Hayat Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi’dir. İstanbul Tıp Fakültesi ÇAPA Çocuk Diyabet ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Diyabet ekipleriyle diyabet çalışmalarında yer almıştır. 94.9 FM Açık Radyo’da her çarşamba 14.00’da yayınlanan Vegan Sağlık Programı’nı hazırlayıp sunmaktadır. Vegan yaşamaktadır. Bütünsel Bitkisel Beslenme çalışmalarını her platformda aktif bir şekilde sürdürmektedir. vegandiyetisyen.com adlı sitesinde vegan yaşam ve vegan beslenmeye dair içerikler paylaşmaktadır. Bütünsel Bitkisel Beslenme’nin, bütünsel sağlığın en önemli tamamlayıcısı olduğunu düşünmektedir.

 

 

Yoga Eğitmeni Pınar Serçe kimdir?

 

Eskişehir doğumlu Yoga Eğitmeni Pınar Serçe, Anadolu üniversitesi Halkla İlişkiler Mezunu’dur. Ulusal Radyo ve Televizyon’da DJ Spikerlik, F.D. Yapım’da belgesel ve filmlerde dublaj yapmaktadır. 2012 yılında Orijinal Yoga Sistemi ile tanışmıştır. Bu sistemi uygulayarak huzura ve coşku duyma durumuna nasıl hızlı ve güçlü bir şekilde geçiş yaptığına tanık olmuştur. Orijinal Yoga Sistemi için “Bu sistem herhangi birinin yaşamını iyileştirme ve daha iyiye taşıma potansiyeli sahip. Ailemde sevdiklerimi kaybettim. Bu deneyimin uyandırdığı derin minnettarlık sayesinde hayatımı başkalarına yardımcı olmaya adadım.”

Kampın yapılacağı bölge ile ilgili fotoğraflar:

Kamp fikrini Ozan ile beraber planladık

Böyle bir koy düşünün, denize girilecek alan burası…

KaraDut’a giriş…

KaraDut’un arka girişi…

KaraDut’un ön tarafı…

Odalardan biri…

Salon…

Fırınımız…

Evin kızı Titrek ile ben…

Siz gelmeden biz kavun, karpuz, salatalık, domatesleri ektik:)

Sizi KaraDut’a bekliyoruz:)

Yorumlar