KEVSER BAŞKARA

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi ÇAPA Tıp Fakültesi Diyabet ekipleriyle çalışmalar yapmıştır. ÇAPA Tıp Dahiliye Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Erk ile Açık Radyo’da 3 sezon “İnsanın ve Gezegenin Sağlığı için Bitki Temelli Beslenme” programını hazırlayıp sunmuştur. Didim Belediyesi’nin evsahipliği yaptığı Türkiye’nin ilk vegan festivali olan Didim VegFest’in 3 yıldır danışmanlığını yürütmektedir.

 

Dünya, Avrupa, Asya Orta Siklet Boks Şampiyonu Ünsal Arık, Triatlon Milli Takım Antrenörü Mert Onaran, Milli Basketbol Sporcusu Melisa Korkmaz, Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı’nın beslenme danışmanıdır.

 

5 yıldır kanıta dayalı tıbbın izinde %100 Bütünsel Bitkisel Beslenme uygulamaktadır.

 

Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’nden 5’i için çalışmaktadır.

Bu hedefler;

Açlığa Son – Sıfır Atık Sıfır Açlık

Sağlıklı Bireyler

İklim Eylemi

Suda Yaşam

Karada Yaşam

 

Kurduğu vegandiyetisyen.com sitesinde sürdürülebilirlik, bütünsel bitkisel beslenme ile ilgili bilgilendirmeler yapmaktadır.

 

Hürriyet’te köşe yazarıdır. Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini baz aldığı Sürdürülebilir Vegan Beslenme köşesinde sürdürülebilir yaşam ve beslenmeye dair Türkiye ve dünyadan haberleri paylaşmakta, vegan beslenme içeriklerine de sık sık değinmektedir.

 

Multidisipliner yaklaşım ile yaşam tarzı değişikliği yaratıp Dünya Sağlık Örgütü’nün Önlenebilir Hastalıklar listesindeki pek çok hastalığı oluşmadan önlemek ilkesiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

 

Call Now Button
×