Vegitisyen anlatımıyla Vegan Antakya Mezeleri atölyesi

27 Feb 2018 no comments Kevser Başkara Categories Duyurular & Etkinlikler, Haberler, Tarifler

Vegan beslenme deyince akla yurtdışı menşeili ürünler ve yemekler geliyor, aslında memleketimiz yemekleriyle, doğal ürünleriyle bir vegan beslenme cenneti. Özellikle, memleketim Antakya’nın Akdeniz ve Arap Mutfakları’nın bir bileşimi olan dünya çapındaki sofrası, envai çeşit yemekleri ve mezeleri ile vegan beslenenlere hem sağlık hem de lezzet vaadediyor.

Evimde yıllardır yaptığım, veganlığımdan sonra vegan olmayanları vegan hale getirdiğim yöresel lezzetlerden oluşan serinin ilki: Vegan Antakya Mezeleri. Bodrum, İzmir, Aydın, Bursa, Ankara, Antalya’dan sonra atölye serisinin 7.sini İstanbul Moda’daki dünyaca ünlü Walter’s Coffee Roastery’de gerçekleştireceğiz.

Sevdiğim yöresel lezzetleri sizlerle paylaşacak olmaktan çok mutluyum. Bu atölyeye uzun zamandır hazırlanıyoruz.

Atölyede neler olacak?

Vegan Antakya Mezeleri atölyesi için iki sınıf açacağız, istediğiniz bir sınıfı seçip katılabileceksiniz. İki sınıfı da seçebilirsiniz, iki atölyeyi birlikte seçenlere ikinci atölye %40 indirimli olacaktır. Atölyelerin en güzel tarafı şu olacak: kullanacağımız tüm malzemeler Antakya’dan gelecek. Ayrıca, herkes, tarifleri teker teker yapacaktır.

İlk sınıfta:

  • Babuğannüş
  • Muhammara
  • Mütebbel

İkinci sınıfta ise:

  • Haydari
  • Tuzlu yoğurt
  • Sürk yapılacaktır.

Tüm tarifler vegandır. Sadece tarifleri yapmakla kalmayacağız, içindekilerin bilimsel açıklamalarını yapacak, sorularınızı cevaplayacağım. Hazırladığım modüllerde, tüm malzemelerle beraber tarifin besin değerlerini göreceksiniz.

Atölyelerden her birinin ücreti: 150 TL. Her bir sınıf için kontenjan 12 kişi olacaktır.

İletişim ve kayıt için: [email protected]

Yorumlar